NEWSY Zielona Góra
i lubuskie

Na ten moment zielonogórscy studenci czekali cztery lata. Już w styczniu wprowadzą się do wyremontowanego akademika Wcześniak. Wieżowiec skrócono o dwa piętra, a na lokatorów czeka blisko 300 miejsc.
Klub Kotłownia może przestać istnieć. Wraz z końcem roku kończy się umowa dzierżawy pomiędzy najemcą a Uniwersytetem Zielonogórskim, do którego należy budynek.
8 osób na premierze - taka widownia zabija kina jednosalowe w lubuskich miastach. Właśnie ważą się losy jedno z najstarszych.
Wspólnie z czytelnikami "Gazety" i naszymi forumowiczami stworzyliśmy listę dobrych i złych stron nowego rozkładu jazdy pociągów. Twórcy kolejowego planu znów nas "nie zawiedli" i przygotowali irracjonalne rozwiązania, który podobają się wszystkim, tylko nie pasażerom.
"Zielona Góra przełomu XIX/XX" - to tytuł najnowszej propozycji wydawnictwa Księży Młyn. Autorem książki jest dziennikarz (kiedyś "Gazety Wyborczej", obecnie "Gazety Lubuskiej") Tomasz Czyżniewski. Raczy czytelników nie tylko mnóstwem faktów historycznych (spokojnie, podanych przystępnym językiem), ale także anegdotami i legendami. Siłą książki są ilustracje, na które złożyły się archiwalne fotografie, pocztówki, plakat.
Jedyna w mieście mediateka ruszyła we wtorek. Co robił pierwszy klient, który przesiedział w jej nowoczesnym wnętrzu pół dnia? - Grałem, czytałem, przeglądałem zbiory - opowiada.
Wystarczy wejść na stronę www.teb.pl, wybrać miasto, w którym chcesz się uczyć, kierunek, który cię interesuje oraz podać niezbędne do procesu rekrutacji dane i już!
W jednym miejscu znalazły się filmy, płyty, audiobooki, programy, czasopisma i gry. Możesz rozsiąść się w fotelu i czytać do woli albo wypożyczyć np. "Incepcję" na DVD do domu. Biblioteka Norwida zaprasza jutro na otwarcie zielonogórskiej mediateki.
Zapisy na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły ponad trzy tygodnie temu. W Zielonej Górze na ulicach ma się ich pojawić aż 300. Niestety, w tym roku chętnych do zbierania datków do puszek brakuje.
Nie tylko gorzowski, ale także zielonogórski Miejski Zakład Komunikacji chce wyższych cen biletów. Cena jednego przejazdu podskoczyłaby z 2 do 3 zł. - Od 11 lat ceny przejazdów w Zielonej Górze nie wzrastają, a ceny paliwa owszem - tłumaczy dyrektor MZK Barbara Langner.
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesław Osękowski ostro zaatakował związki zawodowe, które alarmowały NIK o nieprawidłowościach na uczelni. W liście do pracowników zaapelował o 3 spokojne lata.
Znamy wyniki próbnej matury z matematyki. W całym województwie wyniki są gorsze od ubiegłorocznej próby. Gdyby była to prawdziwa matura, zdałoby ją zaledwie 61 proc. lubuskich uczniów.
W Zielonej Górze trwa szósta edycja Festiwalu Kabaretu. Wczoraj, w wielkim Pojedynku Improwizacyjnym statuetkę Ericha von Patisohna zgarnęła Drużyna Gospodarzy, czyli kabareciarzy z formacji zielonogórskich. Co nie dziwi, bo przecież grali u siebie!
Oferta szkoleń i kursów organizowana przez CNiB "Żak" jest bardzo bogata i potrafi sprostać każdym wymaganiom. Tematyka jest tak różna, jak różne bywają nasze zainteresowania czy też potrzeby rynku pracy. Dzięki kursom podniesiesz swoje kwalifikacje bądź udoskonalisz nabyte umiejętności. Prowadzący szkolenia to wybitni specjaliści swojej branży i znane autorytety.
Egzamin German for Business sprawdza i certyfikuje umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w szeroko pojętym środowisku zawodowym i biznesowym.
Studenckie koło seksuologów angażuje się w obchody dnia walki z AIDS. Jutro w kinie Nysa odbędzie się projekcja filmu pod tytułem „Transit”. O 14:30 organizatorzy zaplanowali seans dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Dlaczego warto zostać słuchaczem TEB Edukacji? Po pierwsze, z całą pewnością znajdziesz kierunek dla siebie. Po drugie szkoły policealne TEB Edukacja działają aż w 50 miastach i kształcą na 60 atrakcyjnych kierunkach. Ich misją jest tworzenie, dostarczanie i rozwój nowoczesnych, wysokiej jakości usług edukacyjnych, doradczych i marketingowych w celu podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki.
Umowa na realizację sieci wodno-kanalizacyjnej i teleinformatycznej Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który powstaje w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry (Lubuskie), została podpisana 16 listopada w Zielonej Górze.
Dr Jarosław Piskorski z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego został członkiem stowarzyszonym Międzynarodowego Towarzystwa Holterowskiej i Nieinwazyjnej Elektrokardiologii.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w projekcie „Vademecum Innowacyjnego Przedsiębiorcy”. W ramach projektu zapewniamy cykl bezpłatnych szkoleń, dotyczących przedsiębiorczości akademickiej. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu wyjazdowym i szkoleniach stacjonarnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności