NEWSY Zielona Góra
i lubuskie

Sztuka Po Godzinach to ludzie i miejsce, do którego się wraca. Przy kubku herbaty uczestnicy wymieniają się pomysłami i technikami filcowania i nie tylko.
Już 30 i 31 maja odbędą się IX Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania organizowane przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej. Zawody zostaną rozegrane na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Uniwersytet Zielonogórski jako jeden z pierwszych w Polsce umożliwił studentom studiów II stopnia kierunku Automatyka i Robotyka korzystanie z nowoczesnego systemu klasy DCS Proficy Process Systems firmy GE Intelligent Platforms.
Ruszyły zapisy do Mafii Zielona Góra! Co to jest? To interaktywna gra miejska trwająca 6 tygodni podczas realnego życia polegająca na eliminowaniu z gry innych uczestników za pomocą dotknięcia ramienia ofiary dłonią w białej rękawiczce.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim podpisała umowę z Uniwersytetem w Salerno, najstarszym w Europie Zachodniej.
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. prowadzi rekrutację. Studia rozpoczynające się w marcu (rekrutacja trwa od grudnia do lutego).
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie stale inwestuje w rozwój swojej bazy dydaktycznej. Obecnie pracuje nad modernizacją budynku w kompleksie znajdującym się przy ul. Chopina. Koszt inwestycji szacuje się na ponad 15 mln zł.
Sekcja tenisa stołowego KU AZS i Dział Socjalny Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają
pracowników uniwersytetu i członków ich rodzin, studentów oraz członków Klubu Uczelnianego AZS do
udziału w Noworocznym Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego.
W grudniu w Wyższej Szkole Bankowej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkania mające na celu zebranie informacji i przedyskutowanie możliwości uruchomienia nowych specjalności na kierunkach prowadzonych przez uczelnię, które odpowiadałyby potrzebom lokalnych przedsiębiorców.
Dr Agnieszka Wala, pracownik dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
W Lubuskiem zostali wybrani stypendyści w ramach projektu „Stypendia naukowe dla doktorantów kształcących się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa lubuskiego”. Stypendia otrzyma 34 doktorantów.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie już niebawem będzie prowadziła nabór na dwa kierunki studiów: ochronę dóbr kultury (nowość) oraz turystykę i rekreację.
Akademickie Centrum Sportu i Turystyki działające przy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Przedsylwestrowe Warsztaty Tańca Towarzyskiego.
Studenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie zaprojektują ogród przylegający do zabytkowej Willi Suckera. Realizowany projekt ma służyć do rekreacji i rehabilitacji dzieci z autyzmem.
Akademickie Centrum Kultury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim organizuje konkurs literacki. Jeśli piszesz prozę i tworzysz poezję, to zgłoś się już teraz!
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi projekt "Partnerska Szkoła". Program skierowany jest do uczniów wybranych szkół ponadgimnazjalnych Gorzowa i ościennych miejscowości.
Decyzją Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia.
Dział Promocji i Informacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza swoich studentów do wzięcia udziału w konkursie "Radość studiowania".
Uniwersytet Zielonogórski posiada ostatnie wolne miejsca na kierunku studiów podyplomowych: "Budownictwo energooszczędne, audyting oraz cena energetyczna budynków". Nabór potrwa do 15.12.2011 r.
Redakcja „Wieści Uczelnianych” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do współpracy.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności