PWSZ w Gorzowie Wlkp. rozwija swoją bazę dydaktyczną

Dział: Zielona Góra

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie stale inwestuje w rozwój swojej bazy dydaktycznej. Obecnie pracuje nad modernizacją budynku w kompleksie znajdującym się przy ul. Chopina. Koszt inwestycji szacuje się na ponad 15 mln zł.

Uczelnia planuje również stworzyć nowoczesne laboratorium środowiskowe. 

Odremontowany budynek przy ul. Chopina wyposażony jest w m.in. aulę audiowizualną na ponad 450 osób, a przede wszystkim liczne, doskonale wyposażone pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne.

Dzięki windzie oraz pochylni budynek jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Budynek został wyremontowany i zmodernizowany w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koszt projektu wyniósł ponad 15 mln zł, prawie połowę tej kwoty stanowi dotacja z funduszy unijnych. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się w 19 stycznia.

Dla rektor uczelni prof. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej priorytetem jest rozwój bazy dla kierunków inżynierskich. Obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ma dwa - informatykę oraz mechanikę i budowę maszyn, jednak ubiega się w ministerstwie o uruchomienie dwóch kolejnych.

"Nasz najnowszy projekt, który złożyliśmy już w Urzędzie Marszałkowskim, dotyczy stworzenia laboratorium środowiskowego w jednym z budynków kompleksu przy ul. Myśliborskiej. Laboratorium będzie wykorzystywane przy kształceniu na kierunkach inżynierskich, ale także do ścisłej współpracy z przedsiębiorcami z branży metalowej" - powiedział kanclerz uczelni Roman Gawroniak.

Od powołania w 1998 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie sukcesywnie remontuje posiadane obiekty dydaktyczne. Najwięcej z nich otrzymała po zlikwidowanej jednostce wojskowej.

Dotychczas uczelnia zmodernizowała 11 budynków, w tym kilka zabytkowych. Łącznie inwestycje te pochłonęły ok. 50 mln, ponad połowę pieniędzy udało się pozyskać z funduszy unijnych.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce


data ostatniej modyfikacji: 2012-01-18 10:24:43
Komentarze
 
Polityka Prywatności