Po raz drugi studenci Radia Sfera Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą współtwórcami polowej rozgłośni podczas Przystanku Woodstock. Ich przekaz dotrze do półmilionowej publiczności festiwalu, trafi też do sieci.
To bardzo duży kredyt zaufania od biura prasowego WOŚP i efekt dobrej oceny naszej zeszłorocznej pracy - mówi Bartosz Chodorowski, redaktor naczelny uniwersyteckiej rozgłośni. - Będziemy współodpowiedzialni za realizację techniczną audycji, a nasza reporterska załoga będzie mieć wyłączność na przygotowywanie materiałów z woodstockowego pola, emitowanych na antenie Radia Woodstock.
Audycje będą nadawane przez wielkie głośniki wykorzystywane do nagłośnienia koncertów głównych. Na woodstockowym polu radia będzie można słuchać codziennie w godz. 9:00-15:00, później transmisja przeniesie się do Internetu na stronę radiowoodstock.pl.
W zeszłym roku na Woodstocku model nadawania relacji reporterskich był testowany po raz pierwszy. Wszystko sprawdziło się bardzo dobrze, reporterzy z Radia Sfera przygotowali blisko 140 materiałów dźwiękowych, a współpracę z uniwersytecką rozgłośnią pochwalił na swoim wideoblogu Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.
W tym roku załoga rusza w poszerzonym składzie, żeby móc przekazać jeszcze więcej relacji z kilkuset wydarzeń przygotowanych na 21. Przystanek Woodstock. Reporterzy wyjeżdżają do Kostrzyna n. Odrą we wtorek 28 lipca o godz. 4:00. Efekty ich pracy będzie można usłyszeć od środy 29 lipca.
Tegoroczny Przystanek Woodstock rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia. W ciągu trzech dni uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilkudziesięciu koncertów na trzech scenach oraz wziąć udział w dziesiątkach wydarzeń dodatkowych, m.in. w Akademii Sztuk Przepięknych.
Organizatorzy szacują, że podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock bezpiecznie bawiło się 500 tys. uczestników.