09 sierpnia 2011 (wtorek)

Bezpłatne Warsztaty Dramy

Bezpłatne Warsztaty Dramy w Zborze w Letnicy. Zajęcia odbędą się w godz. 12-16. Prowadząca: Dorota Halama.

Gdzie?

Zbór Letnica

Dorota Halama - absolwentka pedagogiki, specjalistka od dramy, artystka teatralna i kabaretowa, ekspert i trener warsztatów - rozwoju osobistego, komunikacji interpersonalnej, budowania pewności siebie, rozwoju inteligencji emocjonalnej, budowania postawy lidera i przywódcy, pracy zespołowej, prezentacji i wystąpień publicznych, kształtowania pozytywnego wizerunku społecznego.

Drama jest aktywnym rozwojem poprzez działanie i doświadczanie. Obecnie uważana za jedną z najbardziej efektywnych metod psychoedukacyjno-profilaktycznych.

Dzieci, młodzież i dorośli w naturalny dla siebie sposób wchodzą w improwizowane role, współpracują w różnych konfiguracjach grupowych a przede wszystkim dobrze się bawią. Drama tworzy sytuacje edukacyjne poprzez angażowanie uczestników na trzech poziomach:

- fizycznym (zaangażowanie ciała w trakcie zadań, improwizacji)
- emocjonalnym (zaangażowanie emocji w trakcie wchodzenia w role)
- intelektualnym (dyskusje i podsumowanie po improwizacjach)

Umowne życie fikcją w dramie pozwala na otwarcie się, stwarza gotowość badania i rozwijania własnych możliwości, pozwala spojrzeć na daną sytuację z innego niż własny punkt widzenia. Daje możliwość przeanalizowania sytuacji problemowych, nazwania emocji, które im towarzyszą, lepszego zrozumienia siebie i innych oraz trenowania nowych zachowań i umiejętności.

Spotkania dramowe przyczyniają się m.in. do łatwiejszego przyswajania wiedzy, rozwijania elastyczności, kreatywności, pewności siebie, przedsiębiorczości i aktywności społecznej oraz budowania właściwych relacji z w grupie. Drama nie ocenia i nie prowadzi wyścigu pomiędzy dziećmi. Rozwija empatię i modeluje pozytywne wzorce zachowania.

Krótkie formy teatralne realizowane metoda dramy są budowane na bazie improwizacji, zabawy i kreatywności uczestników. Często zaskakujące i odkrywcze dla samych uczestników i widzów, którzy są zaangażowani w akcje.

Maksymalna ilość uczestników: 15 osób.

Oferta skierowana do dzieci i młodzieży od 12-16 lat.

Warsztaty zakończa się improwizowanym pokazem teatralnym w wykonaniu uczestników.

Na zakończenie wystąpi z dwoma monodramami Teatr Terminu A Quo z Nowej Soli (o godz. 18).


ostatnia zmiana: 2011-06-22
Komentarze
Zielona Góra, lubuskie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
13 grudnia 2024 (piątek), godz. 19:00
WAC TOJA LUBNIEWICE NOCNA GRUSZKA VOL.3
14 grudnia 2024 (sobota), godz. 20:00
PIKERS/MFC W GORZOWIE!
Polityka Prywatności