Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. podpisała akt notarialny o przejęciu majątku, pracowników i studentów prywatnej Wyższej Informatycznej Szkoły Zawodowej.
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze z dniem 1 marca 2009 r. uruchomia linię nocną, oznaczoną "N1". Autobus linii nocnej będzie kursował w dni robocze, soboty oraz dni świąteczne na trasie: Zawadzkiego "Zośki" - Ptasia - Wyszyńskiego - al. Wojska Polskiego - Bohaterów Westerplatte - Bema (Dworzec PKP) - Staszica - Waryńskiego - Podgórna - Szosa Kisielińska - os. Pomorskie.
Odbyło się spotkanie Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego oraz Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesława Osękowskiego z przedstawicielami niemieckiej delegacji z Miasta partnerskiego Cottbus.
Zapomniany średniowieczny gród w Santoku ma zostać zrekonstruowany. Dzięki temu ma stać się atrakcją turystyczną w regionie. Rekonstrukcja grodu to inwestycja gminy Santok, ale współpracę i doradztwo merytoryczne ma zapewnić Muzeum Lubuskie w Gorzowie.
W sali ślubów zielonogórskiego ratusza odbyło się spotkanie władz Miasta z laureatami konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu profilaktyki, resocjalizacji, poprawy bezpieczeństwa w mieście Zielona Góra.
Galeria Focus Mall już od kilku miesięcy prężnie funkcjonuje w sercu Zielonej Góry. Czas przypomnieć historię miejsca, w którym powstała. Nadszedł finał akcji "Złote Czasy Polskiej Wełny". Wystawa upamiętniająca losy ludzi związanych z fabryką rozpocznie się już 16 lutego i potrwa do 6 marca 2009 r.
13 lutego 2009 r. o godz. 12:00 na Placu Bohaterów odbędą się obchody 64. rocznicy wyzwolenia Zielonej Góry zorganizowane przez Stowarzyszenie Pionierów Zielonej Góry.
Lubuskie Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2009, odbędą się w Zielonej Górze w dniach 11-12 lutego br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Urszuli 14.
W sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się gala wręczenia Nagród Sportowych Miasta Zielona Góra.
W najbliższym numerze tygodnika samorządowego "Wspólnota" ukaże się ranking pisma przygotowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, dotyczący nadwyżki operacyjnej, która jest wskaźnikiem efektywnej gospodarki finansowej danej jednostki samorządu terytorialnego.
W Zielonej Górze przybywa coraz więcej samochodów i coraz trudniej poruszać się po ulicach naszego miasta. Spotkałem się z Państwem, by przedstawić, co jest zapisane w kwestii programu drogowego w budżecie złożonym do Rady Miasta. Koszt planowanych inwestycji drogowych na najbliższe trzy lata wyniesie około 140 milionów złotych z 30 procentowym dofinansowaniem z różnych źródeł - powiedział Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki podczas spotkania z dziennikarzami.
- Bardzo się cieszę, że zrealizowaliśmy ten projekt, bo jest to moje miasto, a Jurek Szymaniuk ma świetny Big Band. Dobrze, że nagraliśmy płytę "Forever Green - Zawsze Zielona". Lubię ją i uważam, ze tytuł jest ponadczasowy. Jestem szczęśliwa, że promuje Zieloną Górę, Uniwersytet Zielonogórski i Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazowe - powiedziała Urszula Dudziak podczas spotkania z dziennikarzami.
W 2009 roku mija 10 lat, odkąd kilku wolontariuszy postawiło sobie za cel podniesienie bezpieczeństwa ludzi poprzez zaznajamianie społeczeństwa z technikami i procedurami ratowniczymi oraz stałą gotowość członków Rejonowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej w Zielonej Górze do profesjonalnego udzielania pomocy w ratowaniu zagrożonego zdrowia i życia.
W Zielonej Górze przybywa coraz więcej samochodów i coraz trudniej poruszać się po ulicach naszego miasta. Spotkałem się z Państwem, by przedstawić, co jest zapisane w kwestii programu drogowego w budżecie złożonym do Rady Miasta.
W którym wieku zbudowano ratusz? Która czynność w procesie produkcji wina jest pierwsza, a która ostatnia? W którym wieku mieszkańcy Krosna Odrzańskiego napadli na Zieloną Górę? To tylko kilka pytań z długiej listy tych, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy XIV finału konkursu "Wiem wszystko o Zielonej Górze".
Zdjęcia i dokumenty przedstawiające wojenne losy polskich zesłańców można oglądać na wystawie "Polacy na Sybirze" w Muzeum Lubuskim w Gorzowie. Eksponaty wystawy pochodzą ze zbiorów Komisji Historycznej Krakowskiego Oddziału Związku Sybiraków.
Tort w kształcie boiska, łuk z bagietek - to tylko niektóre elementy wykonane przez uczniów walczących o miano najlepszego w zawodzie piekarz i cukiernik.
Zielona Góra pozyskała ponad 1,1 mln złotych funduszy na walkę z wadami postawy.
Wolontariuszka WOŚP z puszką nr 1 - Zastępca Prezydenta Miasta Wioleta Haręźlak - zebrała 1282 złote wśród pracowników Urzędu Miasta Zielona Góra i gości odwiedzających magistrat 12 stycznia 2009 r. Finał WOŚP honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, w kosztach organizacyjnych partycypował Urząd Miasta Zielona Góra.