www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Zielona Góra

Zielona Góra - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
8-9.07.2017

Święto miodu w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli zaprasza 8 i 9 lipca w godz. 11.00 - 17.00 na „Święto miodu.” Wydarzenie nawiązuje do kultury ludowej i jest przede wszystkim prezentacją tradycji i teraźniejszości związanej z pszczelarstwem. Przez dwa dni skansen będzie miejscem spotkań miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, smakoszy regionalnego potraw i miodu, a w niedzielę skansen zamieni się również w krainę tańca i śpiewu.

W programie przewidziane są również degustacje najlepszych gatunków miodów, prezentacje sprzętu pszczelarskiego, pokazy tradycyjnego pozyskiwania miodu w tym bartnictwa. Goście będą mogli poznać zastosowanie produktów pszczelarskich w lecznictwie ludowym, kosmetyce, i w kuchni przy przygotowywaniu potraw czy nalewek. W chacie z Królowa Remigiusz Dutkowiak zaprezentuje odwirowywanie miodu. Wielką atrakcją niedzielnego dnia będzie występ białoruskiego zespołu Guda, który zaprezentuje nam pieśni lata i warsztaty tańca. A prawdziwą ucztę dla duszy sprawi spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim, wirtuozem akordeonu, kompozytorem, poetą, pisarzem oraz znawcą kultury romskiej. Ponadto na scenie zaprezentują się kapele regionalne i odbędą się konkursy z wiedzy o tradycyjnym pszczelarstwie. Na ekspozycji w Leśniczówce będzie można uczestniczyć w warsztatach artystycznych z malarstwa i rzeźby prowadzonych przez Hannę Najdowską i Sylwię Gromacką - Staśko. Rodziny z dziećmi zapraszamy do namiotu przy Rybakówce, gdzie za sprawą Grupy Skwar wszyscy znajdą coś dla siebie podczas tradycyjnych gier i zabaw. Dla najmłodszych przygotowana jest jeszcze jedna atrakcja - przejażdżki bryczką po skansenie oraz wiejskie przedszkole w zagrodzie z Cisowej.

Święto Miodu to także jarmark rękodzieła ludowego i artystycznego. Sztuka ludowa jest bowiem jedynym z istotnych elementów naszej kultury narodowej, a skansen właściwym miejscem do pielęgnacji i popularyzacji zanikających dziedzin rękodzieła, jak i prezentacji regionalnej twórczości nieprofesjonalnej.

Wstęp 6zł/os. dzieci do 6 roku życia bezpłatnie


data ostatniej modyfikacji: 2017-07-04 09:33:38
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura