10 marca 2015 (wtorek), godz. 19:00
A aktor związany
m.in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Wrocławskim Teatrem Współczesnym i Teatrem Polskim w Poznaniu. Znany również z takich produkcji filmowych jak
"Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza, "Pianista" Romana Polańskiego, czy "
Papusza" Joanny i Krzysztofa Krauze, a także gościnnie pojawiający się w wielu serialach telewizyjnych - "Czas Honoru",
"Na dobre i na złe", "Paradoks", "Pierwsza miłość" , M jak miłość.itp. Laureat wielu nagród - m.in. w roku 2013 na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid w Hiszpanii za rolę w "Papuszy".
Jak pisała noblistka Wisława Szymborska spektakl ten "… to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla. No i po kilku miesiącach wynikło. Pan Hirsz, spokojny obywatel i uczciwy kupiec, oraz jego córka Pepa, panienka przyzwoicie wychowana, znaleźli się w literaturze. (…) Taki wstyd, taka obmowa, na cały Kraków, na całą Galicję - za co, dlaczego? I nie dość, że poszkodowany został na kupieckim honorze, jeszcze stracił nazwisko, bo wszyscy zaczęli o nim mówić Żyd z Wesela."
Dużo tu też humoru (Waleryś udający swą wrzeszczącą żonę i córkę jest przekomiczny), ale więcej ludzkiego nieszczęścia. Singer krzyczący z rozpaczą: "Ja nie jestem Żyd z Wesela, ja jestem Hirsz Singer!!!", mówiący trzęsącym się głosem: "Niczego mi więcej nie potrzeba, tylko Pismo Święte…" - to obraz prawdziwej tragedii człowieka, nie chcącego żyć narzuconym życiem. Opowiadanie Brandstaettera jest pretekstem do szukania odpowiedzi na ile można w czyjeś życie ingerować i upubliczniać je.
10 marca 2015 godz. 19:00
Hydro(za)gadka
bilety w cenie 20 zł do nabycia
www.abilet.pl, zok oraz na godzinę przed koncertem jeśli nie zostaną wyprzedane