Nowe platformy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Dział: Zielona Góra

Niepełnosprawni studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego po wielu latach doczekali się nowych platform. Dzięki udogodnieniom nie będą mieć większych kłopotów z przemieszczaniem się pomiędzy salami. A to jeszcze nie koniec sprzętowych nowości na uczelni, które pochłoną 900 tys. zł

Dwie platformy, które kupił Uniwersytet Zielonogórski, są całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników, a także korzystających ze schodów. Składają i rozkładają się automatycznie po przekręceniu kluczyka, który dostanie każdy niepełnosprawny ruchowo student. Koszt jednej platformy to 32 tys. zł.

Projekt dostosowania dla osób niepełnosprawnych budynku głównego kampusu przy ul. Wojska Polskiego ciągnął się ponad dwa lata. Co stało na przeszkodzie? Przede wszystkim względy organizacyjne. - Budynek główny na kampusie B jest starego typu. Korytarze pomiędzy łącznikami są bardzo wąskie. Gdybyśmy zamontowali urządzenie przenośne innego typu np. podjazd, przepustowość ludzi na schodach znacznie by się zmniejszyła i niestety, tworzyłyby się korki. Nie mogliśmy też przerabiać ścian, ponieważ są w nich zainstalowane kable. Koniec końców musieliśmy zdecydować się na platformy. Nie jest to może rozwiązanie tanie, ale skuteczne. Od nowego roku żacy mogą korzystać z platform - opowiada Marcin Garbat, pełnomocnik rektora ds. niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Źródło: www.zielonagora.gazeta.pl


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności